28 Temmuz 2022 Perşembe

CVK Mobilya Rüzgarları Amsterdam'da

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a Villa Projesi, CVK Furniture ürünleri kullanılarak tasarlandı.

 

Hem rahat hem de göz alıcı bir yaşam alanı olarak tasarlanan örnek daire projesinde, tercih edilen tüm ürünlerde ‘maksimum konfor’ ön planda tutulmuştur. Salonda tercih edilen Atlas Koltuk Takımı ve onu tamamlayan Atlas Berjer ve mermer detayları kullandığımız tv ünitesi, yemek masası ve orta sehpa, yaşam alanını kullanışlı hale getirdiği gibi görsel estetiği güçlendirmektedir.


Yaşam alanının ferah ve geniş olması, yemek masası ve konsolun da salon içerisinde kullanılmasına imkan sağlamıştır.Mutfak alanı ve salon hacminin ortak alan olarak kullanabilme avantajını değerlendirerek tasarımda yemek alanı ve tamamlayıcı diğer mobilyalarda da benzer materyal kullanılarak bütünlük sağlanmıştır.Böylelikle mutfak ve salon için alan bütünlüğü tasarımda da elde edilmiştir.

Evin giriş kısmında konukları Atlas Dresuar karşılamaktadır. Bu özel ürünler dairenin antre alanına şık ve elegant bir görünüm katarken, fonksiyonel depolama alanı ile müşterilerimize farklı kullanım imkanları sunmaktadır.

Ebeveyn odasında kullanıcının istekleri göz önünde bulundurularak modern-klasik stilde bir ürün grubu tasarlandı. Yatak başlığında bulunan geometrik şekiller ile bulunduğu ortama farklı bir atmosfer yaratan Erva Yatak Odası ürünlerinde farklı işlevlere de hizmet eden mobilyalar kullanılmıştır. Şifonyer aynası içerisinde kullanılan tv , alan avantajı sağlarken konfor ve estetiği ön plana çıkarmaktadır. Ürünlerde yeteri kadar depolama alanı sunulması ve tercih  edilen kumaş ,kaplama detayları ile bütünlük sağlanmıştır. Özel tasarım koltuk ile dinlenme köşesi de elde edilmiştir.

Projeye özel olarak üretilen 200 cm uzunluğunda şifonyer/makyaj masası ile müşterilerimize fonksiyonel bir kullanım alanı sunmak hedeflenmiştir.

Bu özel ürün grubu, ebeveyn odasında müşterilerimizi otel şıklığında bir tasarım ile karşılarken, geniş kullanım alanı ve fonksiyonelliği ile kıyafet depolama ihtiyacına da cevap vermektedir.

Projemizde 3 farklı genç odası tasarlanmıştır. Genç odaları küçük ve dar bir alana sahip olmasına rağmen, maximum verim sağlamak amaçlanmıştır. Genç odaları üzerine çalışılan tasarımımızda alan tasaruffu sağlanırken ,aynı zamanda keyifli vakit geçirilebilecek alanlar olarak da düşünülmüştür.Ferah bir çalışma ortamı yaratılabilmesi için de masa, odaların cam kenarına yerleştirilmiş ve rahat okuma ortamı oluşturulmuştur. Ayrıca genç odalarında düz, sade ve soft tonlar tercih edilerek dingin ve sakin bir oda tasarlanmıştır.

Mutfak için tercih edilen küçük ve kullanışlı bar yemek masası ve iki sandalye ile, hem pratik hareket alanı elde edilmiştir hem de kullanım kolaylığı sağlanmıştır. Bu sayede yemek odası için özel tasarlanan mutfağın devam kısmında kullanılan iki koltuk, berjerler ve orta sehpa ile ekstra bir oturum alanı yaratılmıştır.

Villa projemizin genel hatları ve tasarımını düşünecek olursak; kullanıcının istekleri doğrultusunda CVK Mobilya projenin başlangıç ve bitiş aşamasına kadar tüm süreci profesyonel mimar ekibiyle yöneterek, imzasını atmış olduğu yüzlerce projelerden biri olan Hollanda Amsterdam’da yer alan Villa  Projesini de yürütmüştür. Biz hikayemize Kalender Güneş ve ailesini ortak ettik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumunuzu bırakın